• аптека

Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1

Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1
  • Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1 фото
  • Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1 фото
Рейтинг товара
Золадекс капс.д/подкож.введ.пролон.дейс.3.6мг шпр.-аплик.с защ.мех.N1
срок годности до: 01.03.2019
Производитель: AstraZeneca (Великобритания)
228469грн
-
+
228469грн
итого:228469грн
купить
  • Вся продукция сертифицирована
  • Бесплатная доставка по Киеву от 1000 грн
  • Более 10000 медикаментов и сопутствующих товаров
  • Доступные цены, акции, скидки!
инструкцияописаниеаналогиотзывы

Инструкция Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1

Склад

діюча речовина: 1 капсула для підшкірного введення пролонгованої дії містить гозереліну ацетат еквівалентно 10,8 мг гозерелін-основи;

допоміжні речовини: сополімер лактиду та гліколіду.

Лікарська форма

Капсула для підшкірного введення пролонгованої дії.

Основні фізико-хімічні властивості: шматочки твердого полімеру циліндричної форми від білого до кремового кольору, вільні або практично вільні від видимих часток.

Фармакотерапевтична група

Аналоги гонадотропін-рилізинг гормону.

Код АТХ L02A E03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Золадекс (D-Ser (But)6Azgly10ЛГ-РГ) є синтетичним аналогом природного лютеїнізуючого гормону – рилізинг гормону (ЛГ-РГ). При постійному застосуванні Золадекс 10,8 мг пригнічує виділення гіпофізом лютеїнізуючого гормону, що призводить до зниження сироваткової концентрації тестостерону у чоловіків та естрадіолу у жінок. На початковому етапі Золадекс 10,8 мг, подібно до інших агоністів ЛГ-РГ, може спричиняти тимчасове збільшення сироваткової концентрації тестостерону у чоловіків та естрадіолу у жінок.

У чоловіків протягом приблизно до 21-го дня після введення першого депо концентрації тестостерону зменшуються до кастраційного рівня та залишаються зниженими при подальшому введенні препарату кожні 3 місяці. Дані свідчать, якщо у виняткових обставинах повторне введення препарату через 3 місяці не відбувається, концентрація тестостерону лишається на кастраційному рівні у більшості пацієнтів ще протягом до 16 тижнів.

У жінок концентрація естрадіолу у сироватці крові знижується протягом 4 тижнів після введення першого депо та залишається зниженою до завершення періоду лікування. У пацієнток, рівні естрадіолу яких вже знижені внаслідок застосування аналогів ЛГ-РГ, при переведенні на Золадекс 10,8 мг концентрації лишаються зниженими. Пригнічення естрадіолу супроводжується реакцією у пацієнток з ендометріозом або фібромами матки, та призводить до аменореї у більшості пацієнток.

На початку застосування Золадексу у деяких жінок можливі вагінальні кровотечі різної тривалості та інтенсивності. Такі кровотечі, вірогідно, є реакцією на вилучення естрогенів та зазвичай минають самі по собі.

Протягом лікування аналогами ЛГ-РГ у пацієнток може настати природна менопауза; у поодиноких випадках після завершення лікування менструації не відновлюються.

Фармакокінетика.

Дотримання рекомендацій із дозування Золадексу 10,8 мг забезпечує стабільну експозицію гозереліну без клінічно значущої акумуляції препарату. Зв’язування Золадексу з білками незначне; період напіввиведення з сироватки крові становить 2-4 години в осіб з нормальною функцією нирок. Максимального рівня сироваткові концентрації (середня Cmax= 8-10 мг/мл) досягали приблизно через 2 години після разового введення Золадексу 10,8 мг. Через 24 години рівні гозереліну стрімко зменшуються до дня 4, після чого середня концентрація відносно стабільно залишається на рівні 0,3-1 нг/мл до завершення періоду лікування. У пацієнтів із порушенням функції нирок період напіввиведення збільшений. При дотриманні рекомендацій із застосування депо 10,8 мг зазначена зміна не призводить до будь-якої акумуляції, і потреби у корекції дози у таких пацієнтів немає. Значних змін фармакокінетики у пацієнтів із печінковою недостатністю не спостерігається.

Показання

Рак передміхурової залози. Терапія раку простати, при якому можливий гормональний вплив.

Ендометріоз. Терапія ендометріозу, включаючи полегшення симптомів, таких як біль, та зменшення розміру та кількості ендометріальних ушкоджень

Фіброма матки. Терапія фіброїдів, включаючи зменшення ушкоджень, покращення гематологічного стану та полегшення таких симптомів як біль. Як допоміжний засіб при хірургічному втручанні з метою полегшення операційної техніки і зменшення втрат крові при операції.

Рак молочної залози у жінок у період пременопаузи.

Протипоказання

Відома гіперчутливість до гозереліну ацетату або до інших аналогів ЛГ-РГ (лютеїнізуючого гормону – рилізинг гормону).

Період вагітності або годування груддю.

Дитячий вік.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки андроген-деприваційна терапія може призводити до подовження інтервалу QT, слід ретельно оцінити супутнє застосування Золадексу з лікарськими засобами, здатними подовжувати інтервал QT, або препаратами, що можуть спричиняти шлуночкову тахікардію типу «пірует», такими як антиаритмічні засоби класу IA (наприклад, хінідин, дизопірамід) або класу III (наприклад, аміодарон, соталол, дофетилід, ібутилід), метадон, моксифлоксацин, антипсихотичні препарати тощо (див. розділ «Особливості застосування»).

Особливості застосування.

Немає даних щодо видалення або розчинення імплантату.

Існує високий ризик розвитку депресії (що може бути тяжкою) у пацієнтів, які отримують лікування агоністами гонадотропін-рилізинг гормону, такими як гозерелін. Пацієнтів слід проінформувати про цей ризик, та, якщо з’являться симптоми, призначити відповідне лікування.

Повідомлялося про випадки кровотечі навколо місця введення препарату, що призводили до геморагічного шоку. При застосуванні препарату Золадекс потрібно брати до уваги такі заходи безпеки:

  • Ін’єкції робити у ділянку з меншою вірогідністю пошкодження судин.
  • Потрібно ретельно зважити можливість застосування препарату Золадекс у пацієнтів зі схильністю до кровотечі (наприклад, тих, які застосовують антикоагулянти).

Андроген-деприваційна терапія може призводити до подовження інтервалу QT.

Перед призначенням Золадексу пацієнтам з наявністю в анамнезі подовження інтервалу QT або з факторами ризику його подовження, а також пацієнтам, які супутньо застосовують лікарські засоби, що можуть спричиняти подовження інтервалу QT (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»), необхідно оцінити співвідношення користі та ризику, в тому числі можливість виникнення шлуночкової тахікардії типу «пірует».

Чоловіки

Слід з обережністю застосовувати Золадекс 10,8 мг чоловікам, яким загрожує розвиток непрохідності сечовивідних шляхів або компресія спинного мозку, а також ретельно наглядати за такими пацієнтами протягом першого місяця терапії. У випадку наявності або виникнення компресії спинного мозку чи ниркової недостатності через непрохідність сечовивідних шляхів слід вдатися до стандартного лікування таких ускладнень.

Малоймовірно, що пацієнтам, хворим на рак передміхурової залози, що не є гормонозалежним, таке лікування буде корисним. Ця стійкість до лікування може бути результатом відсутності реакції на кастрацію або гормональне лікування.

Рекомендоване дозування тестостерономії до введення лікування для можливості оцінки терапевтичної користі.

На початкових етапах терапії аналогами ЛГ-РГ слід розглянути можливість застосування антиандрогенів (наприклад, ципротерону ацетату 300 мг щодня протягом 3 днів до та 3 тижнів після терапії Золадексу), оскільки є повідомлення, що це запобігає можливим наслідкам початкового підвищення рівнів тестостерону у сироватці.

Застосування агоністів ЛГ-РГ може призводити до зменшення мінеральної щільності кісток. Попередні дані свідчать, що застосування у чоловіків бісфосфонатів на додачу до агоністів ЛГ-РГ може зменшувати втрату мінералів кісток. Особливої обережності слід дотримуватися у випадку пацієнтів із додатковими факторами ризику розвитку остеопорозу (такими як хронічне зловживання алкоголем, паління, довготривала терапія протисудомними засобами або кортикостероїдами, наявність остеопорозу у родинному анамнезі).

Відзначалися випадки змін настрою, в тому числі депресія. За пацієнтами зі встановленою депресією та пацієнтами з гіпертензією потрібен ретельний нагляд.

Існує високий ризик зниження тиску (який може бути серйозним) у пацієнтів, які проходили лікування за допомогою агоністів ЛГ-РГ, таких як гозерелін. Слід повідомити про це пацієнтів і лікувати їх належним чином, якщо з’являться симптоми.

У фармакоепідеміологічному дослідженні агоністів ЛГ-РГ, що використовувалися для лікування раку передміхурової залози, спостерігалися випадки інфаркту міокарда та серцевої недостатності. Ризик, схоже, зростає, якщо агоністи ЛГ-РГ застосовувати у комбінації з антиандрогенними засобами.

Зменшення толерантності до глюкози відзначалося у чоловіків, які застосовували агоністи ЛГ-РГ. Це може проявлятися як діабет або втрата глікемічного контролю в осіб з уже наявним цукровим діабетом. Слід врахувати контроль за рівнями глюкози в крові.

Жінки

Жінкам застосування препарату Золадекс 10,8 мг показане лише для терапії ендометріозу та фіброїдів. У випадку необхідності застосування гозереліну за іншими показаннями слід звернутися до інструкції із застосування препарату Золадекс 3,6 мг.

У випадку раку молочної залози у жінок у період передменопаузи, перед тим як розпочинати застосування препарату Золадекс 10,8 мг, необхідно визначити статус рецепторів гормонів пухлини. Якщо хвороба виявиться рецепторнегативною, препарат Золадекс у капсулах для підшкірного введення пролонгованої дії по 10,8 мг застосовувати не слід.

Після початку терапії агоністами ЛГ-РГ спостерігається тимчасове підвищення рівнів естрадіолу в крові у жінок.

Зменшення мінеральної щільності кісток

Застосування агоністів ЛГ-РГ може призводити до зменшення мінеральної щільності кісткової тканини приблизно на 1 % на місяць протягом 6-місячного періоду лікування. Кожне зниження мінеральної щільності кісток на 10 % в 2-3 рази підвищує ризик переломів.

Існуючі дані свідчать, що у більшості жінок щільність кісток відновлюється після припинення застосування препарату.

У пацієнток, які приймають Золадекс для лікування ендометріозу, додаткова гормонозамісна терапія (ГЗТ) послаблювала зменшення мінеральної щільності кісток та вираженість вазомоторних симптомів. Досвіду застосування ГЗТ терапії у жінок, які застосовують Золадекс 10,8 мг, немає.

Немає специфічних даних щодо застосування препарату пацієнтам з установленим остеопорозом чи факторами ризику його розвитку (такими як хронічне зловживання алкоголем, паління, довготривала терапія препаратами, що знижують мінеральну щільність кісток, наприклад, протисудомними засобами або кортикостероїдами, наявність остеопорозу в родинному анамнезі, порушення харчування, наприклад, нервова анорексія). Оскільки зменшення мінеральної щільності кісток у таких пацієнтів може бути більш небезпечним, застосування препарату Золадекс слід обмірковувати у кожному окремому випадку та починати терапію, лише якщо в результаті ретельної оцінки визначено, що користь переважатиме над ризиком. Слід вдатися до додаткових заходів протидії втраті кісткових мінералів.

Зменшення мінеральної щільності кісткової тканини при лікуванні раку молочної залози у жінок

Використання агоністів ГнРГ може спричинити зменшення мінеральної щільності кісткової тканини. Через 2 роки лікування від ранньої стадії раку грудей середня втрата мінеральної щільності кісткової тканини була 6,2 % та 11,5 % на рівні шийки стегнової кістки та поперекового відділу хребта відповідно. Було встановлено, що ця втрата є частково оборотною, під час спостереження протягом року без лікування, з відновленням у 3,4 % та 6,4 % порівняно з включенням на рівні шийки стегнової кістки та поперекового відділу хребта відповідно, навіть якщо це відновлення засноване на дуже обмежених даних. Для більшості жінок доступні на цей момент дані наводять на думку, що відновлення втрати кісткової тканини настає після припинення лікування.

За попередніми даними виникає думка, що використання гозереліну у поєднанні з тамоксіфеном у пацієнток, хворих на рак грудей, може зменшити демінералізацію кісткової тканини.

Кровотеча відміни

На початку застосування Золадексу у деяких пацієнток можливі вагінальні кровотечі різної тривалості та інтенсивності. Зазвичай така кровотеча трапляється в перший місяць після початку лікування, вірогідно є реакцією на вилучення естрогену та зазвичай минає сама по собі. Якщо кровотеча не минає, слід встановити її причину.

Час до відновлення менструацій після припинення терапії препаратом Золадекс 10,8 мг у деяких випадках може бути подовженим (середня тривалість вторинної аменореї після припинення застосування Золадексу 10,8 мг становить 7-8 місяців). У разі необхідності швидкого відновлення менструацій рекомендується застосовувати Золадекс 3,6 мг.

Застосування Золадексу може призводити до посилення опору шийки матки, тому при розширенні шийки слід дотримуватися обережності.

Немає клінічних даних щодо ефекту застосування Золадексу для лікування доброякісних гінекологічних станів протягом більше 6 місяців.

Жінкам репродуктивного віку слід застосовувати негормональні методи контрацепції протягом терапії препаратом Золадексом та до відновлення менструацій після завершення лікування.

За пацієнтами зі встановленою депресією та хворими на артеріальну гіпертензію потрібен ретельний нагляд.

Застосування Золадексу може призвести до позитивної реакції на антидопінговий тест.

Існує високий ризик зниження тиску (який може бути серйозним) у пацієнтів, які проходили лікування за допомогою агоністів ЛГ-РГ, таких як гозерелін. Слід повідомити про це пацієнтів і лікувати їх належним чином, якщо з’являться симптоми.

Вказівка щодо використання конверта

Застосовувати тільки у випадку, якщо конверт зі шприц-аплікатором неушкоджений. Застосовувати відразу після розкриття конверта.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Золадекс не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю, оскільки існує теоретичний ризик викидня або виникнення внутрішньоутробних аномалій під час прийому агоністів ЛГ-РГ протягом вагітності. Необхідно провести ретельний огляд жінок, які можуть завагітніти, щоб виключити можливість вагітності.

Під час лікування слід застосовувати негормональні методи контрацепції до відновлення менструації.

Фертильність

Для жінок такі аналоги ЛГ-РГ, як Золадекс 3,6 мг та Золадекс 10,8 мг, призначені для пригнічення ЛГ та ФСГ. Як наслідок, це може вплинути на лібідо (див. розділ «Побічні реакції») та спричинити припинення овуляції та менструації, з цього випливає негативний, але оборотний вплив на фертильність жінки. Під час лікування аналогами ГнРГ може природно настати менопауза. Рідко у деяких жінок після припинення лікування не відновлюються менструації. Дослідження на щурах показують, що вплив на фертильність жінок є оборотним.

Для чоловіків: такі аналоги ЛГ-РГ, як Золадекс 3,6 мг та Золадекс 10,8 мг, призначені для пригнічення ЛГ та ФСГ. Як наслідок, це може спричинити порушення ерекції та вплинути на лібідо (див. розділ «Побічні реакції»), а також, можливо, на сперматогенез. Хоча даних про фертильність чоловіків немає, на основі оборотності впливу на фертильність щурів та оборотності гістопатологічних змін статевої системи у собаки через рік лікування препаратом Золадекс можна надіятися, що такий вплив у чоловіків оборотний.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Немає відомостей про те, що Золадекс може погіршувати здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати тільки у випадку, якщо конверт зі шприц-аплікатором неушкоджений.

Застосовувати відразу після розкриття конверта.

Дозволяється застосування місцевої анестезії, але у більшості випадків вона не потрібна.

Дорослі чоловіки (в тому числі пацієнти літнього віку).

1 капсулу (10,8 мг) препарату Золадекс вводити підшкірно в передню черевну стінку кожні

3 місяці.

Дорослі жінки (в тому числі пацієнти літнього віку).

1 капсулу (10,8 мг) препарату Золадекс вводити підшкірно в передню черевну стінку кожні

12 тижнів.

Ендометріоз та фіброма матки: лікування має тривати лише 6 місяців, оскільки клінічні дані відносно більш тривалих періодів застосування відсутні.

Повторні курси лікування проводити не слід через небезпеку втрати частини мінеральних компонентів та зменшення щільності кісткової тканини.

У пацієнток, які приймали гозерелін для лікування ендометріозу, додаткова гормонозамісна терапія (щоденне приймання естрогенного та прогестрогенного препаратів) зменшувала втрату мінеральної щільності кісткової тканини і вираженість вазомоторних симптомів.

Досвід застосування гормонозамісної терапії жінкам, які одержували Золадекс 10,8 мг, відсутній.

Для хворих із нирковою або печінковою недостатністю, а також для хворих літнього віку коригувати дозу немає необхідності

Діти

Золадекс не показаний для застосування дітям.

Передозування

Досвід передозування у людини невеликий. У випадку введення Золадексу до запланованого часу або у більшій, ніж призначено, дозі, клінічно значущих небажаних ефектів не спостерігалося. Результати досліджень на тваринах не свідчать про будь-який вплив, крім терапевтичного, на концентрацію статевих гормонів та статеві шляхи при застосуванні вищих доз Золадексу 10,8 мг. У випадку передозування слід надати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Частота небажаних реакцій була розрахована за даними звітів про клінічні дослідження препарату Золадекс та постмаркетингових повідомлень. До найбільш поширених небажаних реакцій належали припливи, спітніння та реакції у місці введення.

За частотою небажані явища розподіляються таким чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 та <1/10), нечасто (≥1/1000 та <1/100), рідко (≥1/10000 <1/1000), дуже рідко (<1/10000) та невідомої частоти (неможливо встановити за наявними даними).

Таблиця. Побічні реакції на Золадекс 10,8 мг за системами класів органів за MedDRA.

Клас систем органів
Частота
Чоловіки
Жінки
Новоутворення доброякісні, злоякісні та неуточнені (в тому числі кісти та поліпи)
Дуже рідко
Пухлини гіпофіза
Пухлини гіпофіза
Невідомої частоти
¾
Дегенерація фіброми матки
З боку імунної системи
Нечасто
Реакції гіперчутливості на препарат
Реакції гіперчутливості на препарат
Рідко
Анафілактичні реакції
Анафілактичні реакції
З боку ендокринної системи
Дуже рідко
Крововиливи у гіпофіз
Крововиливи у гіпофіз
З боку метаболізму та харчування
Часто
Порушення толерантності до глюкозиа
¾
Психічні розлади
Дуже часто
Зниження лібідоb
Зниження лібідоb
Часто
Зміни настрою, депресії
Зміни настрою, депресії
Дуже рідко
Психічні розлади
Психічні розлади
З боку нервової системи
Часто
Парестезія
Парестезія
Компресія спинного мозку
¾
¾
Головний біль
Кардіологічні порушення
Часто
Серцева недостатністьf, інфаркт міокарда f
¾
Невідома
Пролонгація інтервалу QT (див. розділи «Особливості застосувння» і «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»)
¾
Судинні розлади
Дуже часто
Припливиb
Припливиb
Часто
Порушення артеріального тискус
Порушення артеріального тискус
З боку шкіри та підшкірної клітковини
Дуже часто
Гіпергідрозb
Гіпергідрозb, акнеі
Часто
Висипанняd
Висипанняd, випадання волосяg
Невідома
Облисінняh
Висипанняd, випадання волосяg
З боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини
Часто
Біль у кісткахe
¾
Нечасто
Артралгія
Артралгія
З боку нирок та сечовидільної системи
Нечасто
Непрохідність сечоводів
¾
З боку репродуктивної системи та молочної залози
Дуже часто
Еректильна дисфункція
¾
¾
Вульвовагінальна сухість
¾
Збільшення грудей
Часто
Гінекомастія
¾
Нечасто
Чутливість грудей
¾
Рідко
¾
Кісти яєчників
Невідомої частоти
¾
Кровотеча відміни
Загальні розлади та ускладнення у місці введення
Дуже часто
Реакції у місці введення
Реакції у місці введення
Часто
Реакції у місці введення
Реакції у місці введення
¾
Збільшення пухлини в об’ємі, болісна пухлина
Відхилення від норми, виявлені у лабораторних дослідженнях
Часто

Описание Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1

Аналоги для Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1

Отзывы Золадекс Капсулы пролонгированного 3,6 мг шприц-аппл. №1

Этому товару ещё не оставил отзыва, будь первым!
Написать отзыв
Оцените товар
Ф.И.О *
Email
Ваш отзыв *